Внимавајте, не наседнувајте на ова: Нова голема измама на Фејсбук


Нова информација се појави за социјалната мрежа Фејсбук. Се нудат разни опции за корисниците да дојдат до дислајк копчето, но внимавајте бидејќи тоа сеуште не е во употреба и скапо ќе ве чини.facebook 3

Иако неодамна беше објавена информацијата за дислајк копчето од страна на основачот на Фејсбук, Марк Цукенберг, сепак таа нова опција уште не ја виде светлината на денот.

Една од измамите за да се заработи на Фејсбук е опцијата „Обезбедете си дислајк на вашиот профил”, а ако го пополните барањето тоа ќе ви земе пари.

Затоа внимавајте!

ZaSe.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1