Во Србија стигна вакцината против рак


Србија е првата земја во Европа која ги набавила вакцините против ракот кои се произведуваат во Куба.vakcina44

-Првите 30 пациенти во Србија кои боледуваат од рак на белите дробови во наредниот период  ќе го добијат  “cimavaks” кој се покажал како неверојатно делотворен.

Овој вид на терапија дал добри резултати кај 3.500 пациенти кои се лекувале во Куба. Третманите ќе се изведуваат во три болници во Србија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1