Трогателна прегратка го обиколи светот: Средба на соседи по торнадото во Оклахома (ВИДЕО)


oklahoma tornadoОткако торнадо во понеделникот речиси со земја го срамна основното училиште „Брајавуд“ во Мур, градче во Оклахома Сити, Џим Раутон побрзал кон школото да им помогне на спасувачите.

На негово големо задоволство меѓу преживеаните го пронашол 7-годишниот сосед Езкиј Дарбон, а моментот на трогателната средба го заобиколи светот. Погледнете.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1