Трогателно: 6 год детенце и опишува на полицијата како му ги убиле родителите, а потоа ја теши сестричката (Фото)


Овие шокантни фотографии сведочат за ужасниот момент кога шест годишно момче е принудено да и опише на полицијата како биле убиени неговите родители и другите членови на семејството во масакр во нивниот дом.

Шест-годишниот Карлос Даниел Гонзалес и неговата четири-годишна сестра Изабел успеале да се спасат криејќи се од убијците, но виделе како умираат нивните мајка и татко и другите членови на семејството во селцето на “Лас Ескобас,, во Гватемала.

убиени беа сите седум членови на семејството Гонзалес, вклучувајќи и осум месечно бебе и осум-годишно момче. Во нив стрелале непознати лица, а полицијата има информации дека се убиени за банален спор околу земјиштето и правата на патот.

Малиот Карлос на полицаецот детално му опишал како убијците стрелале, а потоа отишол да ја гушне сестричката и почнал да ја теши.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1