Не сме само ние: Поради место во автобус дедо удрил девојка, таа го гризнала


,,Мрдни се ма да седнам,, – и рекол дедото на девојката, по што следела жешка кавга, a накрај и физичка пресметка.

Инцидентот се случил некаде околу пладне вчера во автобус број 56 во близина на Ада Циганлија во Белград. Главни актери еден дедо и една девојка. Се скарале околу место за седење во автобусот.

– зошто ма не се помрднеш, неможам да пројдам да седнам – бесно и се обратил дедото на девојката.

По ова девојката му вратила дрско и жарчето се запалило – кавгата се разгорела. Летале пцовки и навреди по што во еден момент дедото ја удрил девојката и тоа неколкупати во главата. Таа не останала покусо, силно го гризнала за раката.

Според очевидците кои приказната ја раскажале на новости.рс тоа траело едно 5 минути по што дедото си седнал, но страстите не се смириле. си дофрлувале, си кажувале сочни пцовки се вмешале и други патници кои навивале за едниот или за другиот бодрејќи ги – на крајот пресекол возачот. Се заканил дека ќе го споре автобусот и нема да вози, по што атмосферата во автобусот се смирила.

Сличен инцидент но фала богу малку поцивилизиран се случи и кај нас пред некој ден. Но ние барем се уште не сме стигнале до тепање и гризење.

Еве ја информацијата за кавгата во автобус во Скопје меѓу дедо и млада девојка.

Видео: Културна младина во ЈСП -,,Седи дома ако неможеш да стоиш,,!!!
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1