Фото: Идеја за брз, а интересен ручек денес – ако ве мрзи да готвите


 

Еве една навистина итнересна идеја што да зготвите денеска, да изгледа убаво и несекојдневно а вие да не се мачите многу. 🙂

Пред да ги ставите кремвишлите на варење исечете ги на парчиња и преку нив набоцкајте ги шпагетите. Така набоцкани ставете ги во вода и варете ги заедно.

Изгледа навистина интересно

 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1