Трогателно: Чувар од Зоолошка на умирање се поздравува со животните (Видео)


Работник во данската зоолошка градина дојде за последен пат да се прости со колегите, како и со животните откако лекарите му рекле дека ракот му напреднал и нема уште долго да живее.

marioМарио лежеше во креветот кој е поставен покрај оградениот простор каде се наоѓаат жирафите и чекаше да му пријдат животните.

Тогаш е направена оваа фотографија која досега само на социјалната мрежа Имгур има над милион прегледи. Една од жирафите му пришла, и како да разбира зошто е дојден Марион, па се поздрави со него така што го бакна.

-Многу е трогателно тоа што животните го препознаа и разбраа дека не му е добро – изјави Кес Велбер, директорка на фондациајта “Ambulance wish”.

Марио речиси целиот свој живот работи во оваа зоолошка градина.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1