Трогателно: Последната порака на Тијана


Тато се вратив од море, добро сум, и одам вечерва во Бајмок. Се запишав музичко, етно пеење и виолончело.

Ова се последните две пораки кои Игор Јуриќ ги добил од својата ќерка. Тијана никогаш не се врати од Бајмок.tijana-juric-igor-juric-dragan-duric-ubijena-ubistvo-foto-nebojsa-mandic-1419895867-603648htrhrt

-Ќерка ми во февруари минатата година беше во посета на Белгија. Се договоривме повторно да дојде на лето, штом се врати од море, објаснува таткото.

На православните гробишта денеска родителите пријателите и познаниците на Тијана Јуриќ ќе се соберат уште еднаш за да се присетат на времето кога нивното девојче ја планираше својата иднина.

-Нашата Тијана и понатаму е со нас. Мијана и јас плачеме и тагуваме и тоа никој не го знае, затоа што не сакаме другите да не доживуваат како несреќници. Тоа е само наша кобна судбина, вели година дена по нејзиното убиство, татко  и’ Игор, признавајќи дека болката не му е намалена.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1