Цело лице му е во влакна – својата аномалија ја претворил во пари (Видео/Фото)


 

Хесус Чуи Ацевес од раѓањето пати од ретко пореметување поради кое целото лице му е прекриено со влакна. Но кога прв пат сватил дека боледува од хипертрикоза не паднал во очај.

Решил својата влакнетост да ја претвори во хоби и бизнис од кој денес добро заработува.

Тој е денес познат како ,,човек – волк,, и е нов член на групата „Circus of Horrors“ која патува и настапува низ целиот свет.

,, Никогаш не ми падна на ум да пијам апчиња или да одам на операција за да ги отстранам влакната. Тие се дел од мене и ги засакав а и луѓето ме прифаќаат сосема нормално,, вели Хесус.

Тој е првиот човек волк кој по 30 години се појавил во Британија. А неговата нова група дури била и во финалето на ,,Британија има талент,, минатата година.

Освен него во неа членуваат и Гери Стреч – кој има еластична кожа и „The Dwarf Demon“  кој е познат по своите „Džekes“ точки.

Минатата година изведувајќи една таква своја лудорија се повредил и бил хоспитализиран бидејќи пенисот му се заглавил правосмукалката.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1