Целото нивно богатство ќе му го остават на мајмун!


Брачен пар од Индија, Брејеш и Шабиста Сривастава, своето богатство ќе му го остават на нивниот мајмун по име Чунмун, затоа што им го разубавил нивните животи, пишува Би-Би-Си.cunmun

Тие немаат деца и биле сиромашно семејство, а откако во 2005 година го купиле Чунмун за 8 долари, животот им се изменил и нивната финансиска состојба се подобрила, така што денеска тие се занимаваат со мног работи.

Инаку брачниот пар мајмунот Чунмун го сметаат за свој „син“ и основале фондација, за во ослучај ако починат пред него, тој да има добра нега. Чунмун има 10 години, а овој вид на мајмуни живее и до 40 години, така што можно е тој да живее подолго од нивните „родители“.cunmun1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1