Центар го казни кафе-бар „Чао“ казнет поради гласна музика


„Општина Центар, по барање на граѓаните ја проверува бучавата од кафе-баровите и кафеаните, кои се наоѓаат на нејзина територија.opstina centar

Инспекциските служби извршија редовен надзор и констатираа дека максимално дозволеното ниво на бучава од 45 децибели, по 23 часот, за двојно го надмина кафе-барот “Чао“.

Надлежните од општина Центар издадоа платен налог за глоба од 500 евра за правното лице и 150 евра за одговорното лице. Доколку кафе-барот „Чао“ не ја плати казната, ќе се поднесе кривична пријава.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1