ЦИА тајно експриментирала со луѓе? Видео


После 40 години по неговата смрт телото на Френк Олсон, поранешен ЦИА научник и доктор било ексхумирано.

 

Неговиот син Ерик е убеден дека неговиот татко бил убиен од стрна на агенти на американската влада, поради фактот што тој не сакал да си замине од Агенцијата.

Олосн бил експерт за антракс и за други видови на биолошко оружје и го имал врвот на безбедносниот сертификат.

Форензички патолози на Универзитетот Џорџ Вашингтон направиле обдукција и дошле до заклучок дека Олсон веројатно бил жртва на насилен криминал и знаел за тајните злодела и експрименти на ЦИА кои ги изведувале на луѓето и се шпекулира дека токму поради тоа бил елиминиран.

Share Button
Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1