Циклонот „Бранко“ доби песна: -Удри Бране исплашиме / Видео


grom dozd nevremeБалканот неколку дена беше зафатен од циклонот кој беше наречен „Бранко“.

Поради името на циклонот на социјалните мрежи се појавија еден куп духовити коментари, а почнаа да го поврзуваат и со песна објавена на Интернет.

Слушнете ја песната посветена на ,,Бранко“

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1