Циндриќ: Не сме свесни што направивме, ова навистина е голем успех


Ракометарот на Вардар Лука Циндрќ, по слетувањето од Келн во Скопје изјави дека емоциите после голот со Барселона биле посебни, како детски сништа.

-Не сме свесни што направивме, ова навистина е голем успех. Пресреќни сме и им благодарам на сите на поддршката кои ни ја даваат, рече Циндриќ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1