Чупиќ: Чувството е неповторливо – денес сум горд што сум МАКЕДОНЕЦ


Херојот на ракометниот европски шампион Вардар кој во финалето на Лигата на шампионите го постигна последниот и најзначен гол за историска победа на Вардар вели дека чувството е неверојатно.

-Прекрасно чувство. После натпреварот беше неповторливо. Кога ќе видиш волку народ и колку не сакаат..немам зборови сега, вели во куса изјава за Курир Иван Чупиќ.

На бината на плоштадот Македонија изјави – доаѓам од друга земја но денес сум горд и што сум МАКЕДОНЕЦ

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1