Вака беа пречекани хероите на Вардар на Аеродром


Вака беа пречекани ракометарите на Вардар на Аеродромот. Коце Трајановски ги поздрави хероите на Вардар.

Доаѓањето на европскиот ракометен шампион Вардар во Скопје започна да се прославува. Со песни и ора панорамските брендирани автобуси се испраќаат кон скопскиот аеродром каде Вардарци се очекува да слетаат во 11:15 часот, по што ќе се упатат кон плоштадот Македонија каде има организиран пречек за европските прваци.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1