Ципрас во болница поради стрес


Грчкиот премиер Алексис Ципрас почувствувал гушење после седницата во парламентот во петокот, по што веднаш бил однесен во болница, јавуваат грчките медиуми.

Ципрас во петокот ненадејно почувствувал мачнина и тешкотии со дишењето.cipras

– Добро се чувствува, и најважно, не е ништо сериозно -, рекле од кабинетот на Ципрас.

Неговата мајка е многу загрижена за неговото здравје. Вели дека тој премногу работи, многу малку спие и речиси и не јаде.

– Се плашам дека нешто би можело да му се случи – рекла таа, и нагласила дека нејзиниот син речиси никогаш не се гледа со семејството, што му претставува голема тешкотија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1