Црна Гора: Секс и џоинт – 6 евра!


На Рибнички Врела во Црна Гора може да се купи грам марихуана за три евра, а за исто толку мештанките нудат и сексуални услуги.

Според зборовите на мештаните од периферијата на Подгорица, во населбата Коник, тука легализација на марихуаната не е потребна, затоа што толку е распостранета продажбата и конзумирањето, што дилерите воопшто не се кријат, пишува српски Блиц.

prostitutki– Тука нема полиција и се работи незаконски. Кампот и воопшто Рибнички Врела се дивина. Имам деца и не ги пуштам да излегуваат често на улица. На синот кој има 13 години веќе му нуделе џоинт, истакнува жител на Коник, кој живее во непосредна близина на кампот.

Дрогата, како што велат мештаните се носи од Албанија и се продава во Подгорица.

Покрај дрогата на Коник многу е проширена и проституција. Иако многу не сакаат да зборуваат за тоа, сепак мештаните велат дека и тоа е проблем кој тешко се решава.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1