Туристите од “Супер 8“: Бевме фрустрирани, не знаевме што се случува (Видео)


Откако надлежните институции информираа дека еболата не е причина за смртта на Британецот, тоа значеше и укинување на мерката карантин за лицата во хотелот Супер осум, меѓу кои имаше 25 гости, претеѓно странски туристи и хотелски персонал.

foto-telefraf

Тие беа видно расположени, но и со присутна доза на загриженост од вчудоневудувачката ситуација во која се нашле. За прв пат по три дена излегоа на влезната врата на хотелот, објави Канал 5.

Погледнете ги реакциите на странските туристи

Фото Телеграф / видео – Канал5

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1