Тужел зошто му украле фотографија од Фејсбук


fejsbuk_1355827817_420x0Кели Брок од Фениск, Аризона подигнал тужба тешка 1,2 милиони долари против свој пријател кој му ја украл неговата фотографија на профилот на Фејсбук.

-Паул секогаш ме копира. Нависина се потрудив многу за да ја најдам таа уникатна фотографија, а тогаш тој ја стави на својот профил. Паул дури и ги избриша моеите коментари на страницата каде се жалев на тоа што тој го направи без мое одобрување. Оттогаш ги кријам објавите на Фејсбук за да не ми се случи повторно некој да ми ги краде идеите- вели навредениот Брок.

Република

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1