Видео: 10 цивилизации за кои не сте чуле никогаш


prorostvoИсчезнати цивилизации, заборавени јазици – во овој документарен филм се говори за 10  малку познати цивилизации.

Некои од нив исчезнале мистериозно, а некои имале сопствен јазичен систем кој сега е изгубен.

Можеби некои ќе ви бидат познати, но најверојатно не сте слушнале за секоја од нив. Погледнете!

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1