ТВ НОВА поставува нови стандарди во телевизиското новинарство – ЕВЕ ДЕЛ (видео)


ТЕЛЕВИЗИЈА НОВА поставува нови стандарди во телевизиското новинарство. По примерот на најмодерните светски телевизиски мрежи, македонската телевизија НОВА нуди нов пристап и можност за пософистицирано и пореално известување за настаните во живо.Screenshot_135

IMG_4446

Гледачите на ТВ НОВА ќе имаат можност на програмата на телевизијата при вклучувањето од настаните во живо да видат како изгледа местото на настанот снимено со дрон. Она што досега не беше вообичаено за македонското новинарство конечно станува реалност.

При вклучувањето од Гевгелија гледачите денес можеа да видат како изгледа местото снимено од височина со најмодерна опрема.dron-630x317

Покрај снимките со дрон, телевизијата досега понуди и модерна графичка презентација и 3Д графика, а тоа според најавите се само дел од многуте современи новитети кои новата телевизија им ги претставува на мaкедонските гледачи, по теркот на најмодерните светски телевизиски мрежи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1