Тврдеше дека вонземјани има на земјата – Почина астронаутот Едгар Мичел, 6-от човек на Месечината


Американскиот астронаут Едгар Мичел, шестиот човек кој беше на Месечината, почина на 85 годишна возраст, соопштило неговото семејство.Edgar,-foto-1

Како дел од Мисијата „Аполо 14“ во 1971 година Мичел помина повеќе од девет часа на површината на Месечината, пренесува „Би-би-си“.

Тој тврдел дека доживеал „просветлување“ во вселената и подоцна се посвети на проучување на умот и необјаснивите феномени.

Едгар Мичел, исто така, тврдел дека вонземјани ја посетиле Земјата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1