Прогноза: Недела потопла од сабота


Со ведро верме ќе ја започнеме недела. Дури вечер се очекувам мало наоблачување во западниот и југоисточниот крај. Ветерот ќе биде значително ослабен во однос на сабота.

Foto - flickr.com

Foto – flickr.com

Наутро минималната температура низ котлините ќе има вредност од -4°С до 0°С, а на повисоките места од-9°С д0 -6°С.

Максималната температура ќе има вредности од 9°С до 11°С во котлините од северниот и западниот крај, и до 13°С на југоисток. На повисоките места се очекува температура околу 5°С.

Во Скопје се очекува претежно ведро време.

Наутро се очекува минимална температура околу -3°С, а максимална околу 10°С

Meteopro.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1