Уапсен монструмот кој ја силувал пациентка која е 10 години во кома, а се породи


Полицијата во Аризона го уапси медицинскиот техничар Нејтан Садерланд (36) под сомнение дека силувал пациентка во кома.

Неговото злосторство е откриено кога жената која веќе 10 години е во вегетативна состојба се породила на 29 декември. Нејтан Садерланд наводно бил задолжен да се грижи за неа.

Пациентката која има 29 години, на клиниката е од кога за малку ќе се удавела, а сега роди здраво машко дете. Грижата за бебето ја презеде семејството.

Персоналот во болницата не претпоставувал дека пациентката е бремена се додека не ја слушнале како напнува и виделе дека почнало породувањето.

Нејзиниот последен систематски преглед бил во април минатата година. Полицијата веднаш ја покрена истрагата врзана за сексуален напад, а од машкиот персонал се земени ДНК примероци.

Садерланд кој во болницата бил од 2011 година, обвинет е за сексуален напад и злоставување на ранливо возрасно лице. Веднаш по избивањето на скандалот директорот на болницата поднел оставка.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1