Уапсен познат скопски адвокат


lisice-hapsenje-1332406808-138190Постапувајќи по судска наредба, СВР Скопје го лиши од слобода лицето Кирил С.(48).

Скопјанецот се барал по потерница од 12.12.2013 година за издржување затворска казна во траење од две години, за сторено кривично дело “измама”, јавува Курир.

Истиот е спроведен во Затвор – Скопје.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1