Уапсен шефот на криминалните банди од Грчец!


Полицијата денеска го уапси озлогласениот Арслан Пода од Грчец, организатор и предводник на повеќе криминални групи кои оперирале во земјава но и надвор од неа, јави Сител Тв.

policija-lentaТој и неговите соработници се занимавале со продажба на дрога, кражби на возила, лихва и киднапирање бизнисмени. Заедно со Пода уапсен е и еден негов соработник.

Полицијата денеска извршила неколку претреси во селото Грчец.  Групата на Пода пред извесно време била поврзана со киднапирање на македонски бизнисмен, а потоа за негово ослободување барала голема сума на пари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1