Крадат од мртви: Исчезнале пари од сметки на патници од малезискиот авион


Malezijski-avion-covek-se-moliПолицијата на Малезија го истражува исчезнувањето на 34.500 долари од сметки на четворица патници од малезискиот авион, кој исчезна во март.

Банките забележале исчезнување на пари на 18-ти јули и спровеле внатрешна истрага, пред да и се обратат на полицијата на 2-ри август, пренесоа малезиските медиуми.

Авионот „Боинг 777“ на компанијата „Малезија ерлајнс“ со 227 патници и 12 членови на екипажот, исчезна на осми март во тек на лет од Куала Лумпура за Пекинг.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1