Уапсена најдобрата пријателка на Лепа Брена – била член на автомобилска мафија


Татјана Миоковиќ од Нови Сад, стилистка и богаташка која со години се дружи со фолк-ѕвездата Лепа Брена, е уапсена поради кражба и препродажба на скапоцени автомобили.tatjana-miokovic-lepa-brena-milutin-mrkonjic-auto-mafija-hapsenje-drugarica-1445553585-768165-660x330

Меѓу дваесетмината уапсени во меѓународната полициска акција во која е разбиена бандата која се занимавала со кражба и продажба на скапоцени автомобили, е и Татјана Миоковиќ од Нови Сад, која била членка на автомобилската мафија. Минатата зима Татјана и Лепа Брена биле заедно на одмор на Тајланд.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1