Уапсени маж и жена – сакале да изнесат 1,5 милиони евра


Маж и жена, на возраст од 47 и 22 години, се уапсени на аеродромот во Лисабон при обид да изнесат две торби со 1,5 милиони евра во Кина

Двајцата патници, чија националност се уште не е позната, имале важечки документи за престој во Португалија и патувале кон Шангај. Тие се уапсени под обвинение за наводно перење на пари.

Банкнотите биле спакувани во целофан и распоредени во два куфера.

evra

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1