Уапсени најмалку 3ца судии во Скопје


Најмалку тројца судии од Одделот за прекршоци при Основниот суд Скопје 1 по налог на јавното обвинителство се приведени утринава од полицијата.apsenje carina

Веста ја потврди МВР.

Неофицијално, судиите биле приведени за злоупотреба на службената положба. Од Основниот суд Скопје 1 велат дека засега и тие чекаат повратна информација од полицијата за акцијата, а од МВР пак информираат дека детални за настанот ќе соопштат во текот на денот.

ОБНОВЕНО: 25 уапсени од кои 13 се судии – Детали за апсењето на судиите

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1