Уапсени ракометари за местење натрепвари – меѓу нив и Никола Карабатиќ (ВИДЕО)


Никола Карабатиќ кој важи за најдобар светски ракометар, е уапсен е во Париз осомничен за вмешаност во местење на натпревари.

Француската полиција уапсила вкупно 10 ракометари (8 на Монпеље, 2 на ПСЖ) нивни девојки и сопруги, како и братот на Карабатиќ, Лука. Вчера даваа исказ прес истражниот судија, кој денес ќе се одлучи дали ќе им одреди мерка притвор.

Полицијата ја започнала истрагата по поразот на Монпеље од екипата на Сесон Севињи, а ракометарите се осомничени дека наместиле на натпреварот од 24 коло на француската лига да загубат 31:28, кога коефициентот за победа бил 45.

Според фрнацуските медиуми, нивните девојки и сопруги се кладеле во 3 спртски обложувалници со вкупно 5000 евра дека Монпеље ќе загуби – заработиле 200.000 евра.

Share Button

Tags: , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1