Уапсени се десетина полициски службеници за фалсификување лични документи


Во голема полициска акција, според информации од МВР уапсени се десетина полициски службеници кои биле дел од ланец за фалсификување на патни исправи и лични документи.

Високи извори од МВР посочуваат дека акцијата се спроведува по повеќе од една година истрага и документирање на работата на криминалната група.

Покрај МВР во акцијата се вклучени и Канцеларијата за истраги на американската амбасада и Интерпол.

Истите извори вчерашниот брифинг од опозицијата посочуваат дека бил во насока да се саботира оваа меѓународна акција. Акцијата е во тек, а од МВР детали најавуваат по нејзиното завршување.

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1