Убиен е 17годишник од Ново Лисиче


Од расправија до физичка пресметка која заврши со убиство, синоќа по полноќ на улицата феруарски поход во скоспката населба Ново Лисиче настанала расправија по што со ладно оружје избоден е до смрт малолетникот Н.Х. Од МВР информират дека 18 годишникот убиец А.Т. е приведен.

На 14.08.2019 во 00:35 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на улицата “Февруарски поход” започнала расправија од страна на неколку лица со А.Т. 18 кој бил во друшто во К.Д. 17, која продолжила со физичка пресметка Во еден момент А.Т извадил нож и му нанел повреди на Н.Х. А.Т е пронајден и приведен во полициска станица. Се работи за расчистување на случајот.- Соопштија од МВР.

За убиството сведочи и снимка на која се гледа и слуша како голема група на тинејџери се расправаат а оддеднаш едно од децата паѓа на земја, за кое се претпоставува дека е убиениот Н.Х. Од МВР не даваат повеќе информации, засега соопштија дека работат на расчистување на случајот.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1