Убиецот на Марија се обеси во затвор


Васкрсије Врекиќ, 30-годишниот убиец од Србија која го потресе регионот откако ја уби 23-годишната Марија Кимбал, си го одзел животот во затворската ќелија. Убиството се случи пред две години кога девојката не сакала да му позајми пари на Врекиќ. Тој ја задави со марама околу вратот, а потоа го запали нејзиниот стан.vaskrsija-vrekic-1361391924-271101jpgreg34t34t-20952
Убиецот кој шетал со останатите затвореници во дворот се пожалил дека го боли стомакот, па влегол во тоалет. Потоа влегол во ќелијата, го врзал чаршафот околу врат и се обесил. До себе на местото на самоубиството оставил и проштално писмо.
Во писмото пишува дека длабоко се кае за делото кое го направил.
Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1