УБИЕЦОТ НА МАРТИН НЕШКОВСКИ Е ОСУДЕН НА МАКСИМАЛНА ЗАТВОРСКА КАЗНА- 14 ГОДИНИ


МВР со сите свои капацитети и целосна мобилизација вложи максимални напори да се открие извршителот на убиството на Мартин Нешковски.

Припадникот на специјалната единица „Тигри“ Игор Спасов од Штип е осуден на казна затвор во траење од 14 години за убиството на Мартин Нешковски на 5 јуни 2011-та.igor spasov

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денес посочи дека во ниту еден момент ниту МВР, ниту било кој друг политичар или функционер не само што не го скрива убиството, туку сите сили, сите  се труделе сторителот да биде изведен пред лицето на правдата.

Убиецот на Мартин Нешковски одговара за стореното дело. Тој е осуден на 14 години казна затвор!

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1