Утре 35 степени


Времето утре во Македонија ќе биде сончево и многу топло, а до крајот на денот ќе има локално зголемување на облачноста.

Дневната температура ќе се движи од 29 до 35 степени.toploten bran

УВ-индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје времето ќе биде исто така сончево и многу топло, со мала до умерена локална облачност кон крајот на денот. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе се спушти до 15, а дневната ќе се искачи до 32 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1