Големи протести пред Влада: Полицаец го напушти кордонот и си замина!


За време на протестите пред Владата, кои сè уште траат, по повод објавените прислушувани од Заев во кој се прикажани разговорите врзани за убиството на Мартин Нешковски, полицаец ја отвори рампата на полициските барикади и така околу 18 часот толпата навлезе во дворот на Владата.Screenshot_128 Screenshot_129

Полицаецот ја предаде униформата и ги напушти барикадите, а граѓаните го гушкаа и му аплаудираа.

Порталот МКД.MK, И A1ON објави видео снимката од моментот на напуштање на полицискиот припадник на протестите пред Владата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1