Тензично на протестот за Нешковски – демонстрантите со јајца кон Владата


Граѓани протестираат пред Владата на Република Македонија, револтирани од последната „бомба“на СДСМ во врска со убиството на Мартин Нешковски.

VLADA JAJCA

Групата, која е предводена од семејството на Нешковски, успеа да го пробие кордонот и да влезе во дворот на Владата.

Дел од демонстрантите, за време на протестот  фрлија јајца кон зградата на Владата извикувајќи „Ружна ви е Владата“, револтирани по денешната објавена бомба, со која СДСМ ја обвини власта за прикривање на убиството на Мартин Нешковски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1