Убија уште еден новинар – исламистите обезглавија американски новинар (Видео)


Исламската држава погуби уште еден новинар. Новата жртва е Стивен Сотлоф. Снимката од егзекуцијата е објавена на интернет. Објавена е од сајтот SITE Intelligence Group, кој ги следи активностите на исламистите.

SotlofРадикалните исламисти убија и втор новинар во Сирија. На снимката се гледа како маскирана личност му ја отсекува главата.

Столоф беше киднапиран во август минатата година. Исламската држава, истовремено се закани дека ќе го убие и Дејвид Хејнс, кој исто така е киднапиран во Сирија. Во текот на војната фво Сирија убиени се најмалку 70, а киднапирани 80 новинари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1