Убиство во Гостивар – Жена избодена до смрт


Шеесет и двегодишната гостиварка М.Ј. е најдена мртва во подрумските простории на семејната куќа на улицата „Белградска“ во Гостивар. Жената имала рани нанесени од остар предмет. noz

Полицијата информира дека за убиството е осомничен нејзиниот сопруг, кој во моментот е на распит во полициската станица – Гостивар.

Случајот во полиција бил пријавен попладнево околу 18 часот и екипа на крим техника и јавен обвинител врши увид.

Засега нема официјални потврди кои биле мотивите за убиството и како е извршено.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1