Удавено дете во Кумановско – поплавите ја земаа првата жртва


Шест годишно дете се удави во кумановско Никуштак откако го повлекла надојдена вода.

Според првичните информации до кои дојде Курир, 6-годишниот Алмир се движел со својот една година постар брат. Во еден момент сакале да преминат преку надојдената вода, во напливот на водата од ридот во близина ги повлекол двете деца.

vardar izlean poplava

Поголемото братче успеало да се спаси, додека 6-годишниот Алмир се удавил во надојдената вода. Седумгодишното дете е пренесено во болница каде му се извршени лекарски прегледи.

Од полицијата за Курир го потврдија случајот, а повеќе детали најавуваат по завршување на увидот.

Kurir.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1