ФОТО: Два автобуси се судрија во центарот на Скопје


Приватен и автобус на ЈСП се судриле утринава околу 10:20 часот на булеварот „Мајка Тереза“.

avtobusiii500

ФОТО: Вечер

Двата автобуси се со број „9“ и сообраќаат на иста линија.

Несреќата се случила во близина на влезот на Клиничкиот центар, а како што информираат од полицијата причинета е само материјална штета. Повредни лица, за среќа, нема.

 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1