УХМР објави временска прогноза за цела недела, еве какво време не очекува


Во среда претпладне на запад се уште ќе има услови за локален дожд, а од четврток времето ќе биде стабилно со умерен јужен ветер и со значителен пораст на температурата.nghmgh

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1