УХМР: Попладне дожд, грмежи и силен ветер


Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

dozd_1_7Како што денеска информираше Управата за хидрометеоролошки работи, наместа ќе има поизразена нестабилност со услови за локално невреме проследена со пообилен пороен дожд, силни електрични празнења и појавана град, особено во источниот и југоисточниот дел на земјава.

Во наредната недела ќе преовладува променливо облачно и малку попријатно време. Ќе има и сончеви периоди, но во попладневните часови локалено ќе развива нестабилна облачност која ќе биде  проследена со краткотраен  пороен дожд, грмежи и со засилување на ветерот. Вредноста на  УВ индексот ќе биде околу 7

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1