УХМР: Попладне пороен дожд и грмежи


rain - dozdВремето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 25 до 33 степени.

Во Скопје времето претпладне ќе биде променливо облачно, а попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 29 степени. Вредноста на УВ-иднексот ќе изнесува 7.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1