Фуфо: Ќе си вратам сe што ми украдоа


fufo

Љуп­чо Николовски-Фуфо му се враќа на пица бизнисот во Скопје.

Култното место „Галија“ од денеска повторно ќе биде сврталиште за скопјани. Познатиот скопски угостител повторно го отвори овој ресторан со ново име „ФуфоГалија“.

Поз­на­та­та градска фаца во далечната 1984 година ја отвори првата пи­це­ри­ја во Скопје, потоа синџир пицерии кој го прошири и во Грција, а пред 4 го­ди­ни без објаснување замина од Македонија

Фу­фо во интервјуто за “Вест” зборува за неговото враќање дома, за причините поради кои ги напуштил своите поранешни ресторани и за тоа што правел изминатите четири години.

Фото – Нетпрес

g_fufogalija

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1