УХМР прогноза за овој викенд – Не очекува невреме


Не очекува период на нестабилно време со многу дожд. Од УХМР информираат дека утре под влијание на циклонска активност во Медитеранот, ќе има обилни врнежи од дожд, особено попладне. Се очекува да наврнат 25 литри дожд на метар квадратен. Температурата ќе се движи од 14 до 21 степени.oblaci sonce vreme mk

И во сабота не чека облачно време со врнежи особено во источните делови. Ќе дува и ветер од северен правец.

Во недела сончево време со пад на температурите.

Од идната недела повторно не чекаат обилни дождови.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1