УХМР со вонредна прогноза – од понеделник пресврт во времето, особено среда и четврток


Утре услови за нестабилност ќе има претежно во планинските региони и на север во Скопско.

Во понеделник ќе дува засилен ветер и повеќе нестабилно ќе е кон западот, со пороен дожд, грмежи и северен ветер.

Во вторник се очекува условите за нестабилност да се помали, а во среда и четврток да биде претежно сончево со мала до умерена облачност. Дневните температури ќе бидат во пораст, освен во вторник кога времето ќе е за неколку степени посвежо.

Утринските температури ќе се движат од 11 до 18 степени, а дневните температури од 18 до 32 степени.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1