УЈП и Алфи интервенирале во ресторанот на Камчев – прекинале дружба на елитно бизнис-политичко друштво


Според Либертас, на масата биле бизнисмените Орце Камчев и Минчо Јорданов и екс-премиерот Владо Бучковски, а ги повикале и бизнисменот Трифун Костовски и Светозар Јаневски. Со нив биле и директорот на МПМ, Срѓан Керим, како и професорот Љубомир Фрчкоски, тврди објавува порталот.

sushico-652„Гостите, заедно со газдата, пиеле виски и пушеле пури и заборавиле дека полноќ поминал и законски, ресторанот требе да биде затворен. Само 5 минути по полноќ, во ресторанот, тврди нашиот извор, влегла инспекторка и барала веднаш ресторанот да биде испразнет. На ова, според очевидецот, бурно изреагирал газдата Камчев, а Бучковски почнал да ѝ објаснува кој е тој и да има толеранција“ – пишува Либертас и додава дека кога инспекторката видела дека немаат намера да го напуштат ресторанот, по телефон повикала полиција и дошле две возила со Алфи.

Тие всушност, според Либертас, ѝ помогнале на инспекторката да се справи со ВИП-гостите, а додека траела рацијата, полицајци го блокирале и делот од улицата Аминта Трети каде што е ресторанот.

Сведокот тврди дека гостите веднаш искажале сомнеж дека инспекторката и полициските Алфи им биле поздрав од директорот на УБК Сашо Мијалков. Инцидентот го нема во полицискиот билтен, пишува Либертас.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1